Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Лібертарний кіноклуб: вечір курдсього фемінізму

Березень 6, 2015 @ 7:00 pm - 10:00 pm

11035192_867021433407966_1651252012_o(1)

Напередодні міжнародного дня боротьби за права жінок лібертарний кіноклуб проводить вечір курдського фемінізму.

Дивитимемось сюжет австралійського телебачення та докуметальний фільм каналу VICE про боротьбу курдських жінок проти «Ісламської держави Іраку та Леванту” та проти патріархального суспільного порядку загалом.

Загони народної самооборони (YPG) у Сирії та Жіночі Частини Оборони (YPJ) із сирійського Курдистану борються з ІДІЛ протягом двох років, і тепер очолюють епохальний опір у північному сирійському місті Кобані. Приблизно 35 відсотків – близько 15 000 бійців – це жінки. Заснована в 2013 році як автономна жіноча армія, YPJ проводить самостійні операції. Є кілька сотень жіночих батальйонів по всьому регіону сирійського Курдистану. Мейса Абдо  – це жінка, яка командує опором у Кобані, і сотні жінок загинули, борючись із ІДІЛ.
Наразі, окрім боротьби з ІДІЛ та режимом Асада у Сирії, курдські жінки також борються проти режимів, які вони вважають репресивними, – як то у Туреччині та Ірані. У курдській історії є чимало прикладів жінок-воїнів чи лідерок.

Наприклад, наприкінці 19-го століття у Османській імперії Кара Фатма очолила батальйон із майже 700 чоловіків і також змогла залучити 43 жінок до армійських лав, що було досить незвичним для того часу. У 1974 році двадцятидвохрічна Лейла Касим стала першою жінкою, страченою іракською партією Баас за участь у курдському студентському русі.

Незважаючи на такий спадок, було б натяжкою назвати курдськe суспільство гендерно рівним, враховуючи поширеність чоловічого домінування в управлінні та чоловіче насилля. Тому паралельно з екзистенційною боротьбою проти ІДІЛ, жінки у сирійському Курдистані, включаючи арабок, ассирійок, туркменок та вірменок, ведуть соціальну революцію проти патріархального суспільного порядку через гендерно-егалітарне управління та низовий феміністичний рух.

Кінопоказ ініціює самба-бенд “Ритми Спротиву” – феміністична антикапіталістична антиавторитарна непартійна низова музикальна ініціатива, яка виступає проти сексизму та дискримінації за будь-якою ознакою.

Details

Date:
Березень 6, 2015
Time:
7:00 pm - 10:00 pm
Event Category:
Event Tags:
, , ,

Venue

БПШ
Басейна 5б, Київ, Ukraine
+ Google Map