Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Зупинити ліквідацію науки!

Грудень 9, 2015 @ 9:00 am - 12:00 pm

Нещодавно на сайті міністерства фінансів України з’явився проект бюджету на 2016 рік.


Цим проектом передбачено приєднання усіх галузевих академій наук до НАНУ та проведення до 1 серпня 2016 року “оптимізації” наукових установ – тобто ліквідація тих із них, котрі, на думку чиновників, є “неефективними”.
Також цим проектом передбачається позбавлення НАНУ статусу розпорядника бюджетних коштів на науку й передачі цієї функції Міністерству освіти та науки. Таким чином, чиновники міністерства отримують змогу в ручному режимі визначати, які наукові напрямки заслуговують на фінансування, а на яких можна зекономити.

Некомпетентний чиновник уже отримував подібну владу над наукою – за часів Сталіна. Тоді, як і тепер, проголошувалось “наближення науки до практики” та орієнтація на короткостроковий результат. Результатом стало винищення частини найкращих наукових шкіл і розквіт псевдовчених, що поєднували обіцянки мега-досягнень вже зараз із ідейно правильною фразеологією – так звана “лисенківщина”.

Якщо ви думаєте, що це не може повторитись, то ви помиляєтесь. Усі передумови для такого сценарію є й сьогодні – це економічна скрута, прагнення результатів науки “тут і зараз”, ідеологічно мотивовані чиновники: у Мінфіні – адепти вільного ринку, а у Міносвіти, зокрема, пан міністр власною персоною – сотник “Тризубу ім. Степана Бандери”, автор наукових розробок у галузі ідейної боротьби з дзен-буддизмом та постмодернізмом. Якщо цим добродіям дозволити визначати перспективні напрямки науки, то невдовзі кошти витрачатимуться на розробку вічного двигуна за законами “слов’яно-арійської фізики”.

Насправді ж в української науки одна головна проблема – недофінансування. Для розвинених країн світу нормальним вважається витрачати 2-3% ВВП на науку, в Україні ж – удесятеро менше.

Тож якщо уряд не здатен зараз розв’язати цю проблему, то нехай хоча б не ламає те, що є. Необхідні кошти можна було би взяти, наприклад, за рахунок скорочення державного апарату. Так, у державному бюджеті-2015 на обласні державні адміністрації гуртом виділяється більше, ніж на НАНУ. Тож ліквідація ОДА та передача їхніх функцій виконкомам облрад дозволила би зберегти фінансування науки принаймні на нинішньому рівні.

У середу 9 грудня о 9:30 профспілка НАНУ закликає пікетувати Кабінет міністрів та ВР, аби не допустити розвалу науки.

Автономна спілка трудящих долучається до цього заклику.Геть руки від науки!

Хай чиновники оптимізують себе!
Затягнемо пояси на шиях Мінфіну!

Наш збір о 9:00 біля верхнього виходу з м. “Хрещатик”

Details

Date:
Грудень 9, 2015
Time:
9:00 am - 12:00 pm
Event Category:

Venue

Unnamed Venue
вулиця Грушевського, кабінет міністрів, ВР
+ Google Map