Університети “хитрують” з цінами: дешевим буде тільки 1 курс

Цього року через скорочення кількості абітурієнтів університети пішли на зниження цін. Однак, як з’ясувалося, дешевим буде тільки 1 курс. З другого-третього курсу в контракт закладається ціна на 500-1500 грн. більше, ніж доведеться платити на початку навчання.

На таку хитрість ВНЗ пішли для того, щоб виграти конкуренцію. Однак, абітурієнтам та їхнім батькам варто уважно вивчати умови навчання на контракті, щоб не стати жертвою вдалого маркетингового ходу ВНЗ.

Наприклад, щоб отримати диплом за напрямом “Журналістика” у Східноукраїнському національному університеті ім.В.Даля (СНУ) треба заплатити 36460 грн. за 4 роки навчання, а в Луганському національному університеті ім.Т.Шевченка (ЛНУ) навчання з тогож напрямку обійдеться всього у 28000 грн. При цьому вартість навчання на 1 курсі в ЛНУ становить 7000 грн., а ВНУ ім.В.Даля за перший рік навчання виставляє ціну більш привабливу – 5469 грн. Проте, вже на 3 курсі студенту-далівцю доведеться платити за рік 12761 грн. У той час, як ЛНУ запросить за це лише 8547 грн. У багатьох ВНЗ про “такі” подробиці контракту воліють замовчувати до моменту укладення такого. У рекламних проспектах таких ВНЗ вказані тільки ціни на перший курс.

Ситуацію коментує ректор ЛНУ Сергій Савченко: “Цього року ВНЗ змушені йти на такий маркетинговий прийом, щоб залучити абітурієнтів. Закон не допускає підвищення загальної суми оплати за контрактом, але в рамках 4 років, на які укладено контракт, ми можемо варіювати ціну. Деякі університети в Україні пішли шляхом різкого зниження ціни на навчання на першому курсі і таким чином їх пропозиція на даний момент для абітурієнта виглядає спокусливо. Але вже на 3-4 курсі студенти зіткнуться з ціною в 1,5-2 рази вище, ніж вона визначена на перший курс”.

Освіта.org.ua

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *