Стюардів під Євро 2012 тренують на студентах

За інформацією, отриманою Незалежною студентською профспілкою “Пряма Дія”, київських студентів використовують для тренування стюардів на стадіоні Олімпійський. На студентах столичних ВНЗ, яких привели проти їх волі, відпрацьовуються взаємодію з фанатами, пропуск уболівальників на стадіон, огляд особистих речей.

Скарги надійшли від незадоволених учнів Художнього Інституту імені Бойчука і Університету Технології та Дизайну, пізніше з’ясувалося, що залучалися і студенти інших ВНЗ, в тому числі КПІ.

За попередньою оцінкою у “навчаннях”, що проходять вже вдруге, було задіяно близько 7-8 тисяч молодих людей. При цьому істотна частина студентів, які брали участь у заході, прийшла туди проти своєї волі. За неявку їм загрожували санкції за місцем навчання, починаючи відміткою про неявку на заняття, аж до заниження балів на іспиті.

Крім студентів для тренування працівників стадіону використовувалися солдати строкової служби та курсанти військових училищ.

Студенти були змушені перебувати на стадіоні у свій вільний час, замість дозвілля і роботи над домашніми завданнями. Стюарди, незалежно від згоди, обшукували і оглядали їхні особисті речі. Представникам “Прямої дії”, як і представникам преси, потрапити на стадіон під час “навчань” так і не вдалося.

Нагадаємо, що у зв’язку з проведенням Євро 2012 українським студентам вже урізали навчальний рік, скоротивши тим самим час на освоєння навчальної програми, а частина студентів була відселені зі своїх гуртожитків, де планується розмістити приїжджих уболівальників. Так само цього року була встановлена ​​мінімальна плата за гуртожиток на рівні 40% від стипендії, чим відразу скористалися багато ВНЗ, встановивши її точно по верхній межі.

Профспілка “Пряма Дія” заявляє про неприпустимість примусового використання студентів як масовки, особливо в такому принизливому положенні як тренувальний об’єкт для обшуків. “Ми закликаємо студентів організовуватися і чинити опір подібним практикам, суперечить не тільки законам України, а й здоровому глузду” – заявляють у профспілці. – “Так само, ми закликаємо всіх бойкотувати подібні “навчання”, а в разі тиску, звертатися до судів, надавати фактам широкого розголосу і зв’язуватися з нами”.

Контакти:
тел.: (095) 057-31-56 Олександр
(093) 149-51-52 Оля

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *