Керівництво УНІАН допитали з приводу штрафів найманих працівників

Вчора в  інформаційному агентстві  УНІАН дільничний міліціонер Ярослав Калюжний взяв  пояснення  гендиректора агентства  Вадима Осадчого та редакторів ЗМІ Любові Жаловаги та Валентини Романенко щодо штрафів працівників  і цензури з боку керівництва.  Це була реакція на звернення Незалежної медіа-профспілки України від 14 листопада минулого року до Шевченківської районної прокуратури міста Києва та Генеральної прокуратури України з повідомленням про злочин – про цензуру і штрафи працівників і агентстві.

Нагадаємо, 14 листопада 2012 року Медіа-профспілка звернулася до прокуратури з повідомленням про злочин у порядку ст.94 КПК України щодо цензури та штрафів у інформаційному агентстві УНІАН. 28 грудня 2012 року відбулося внесення інформації про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) за №12012110100002143 за ознаками кримінального правопорушення за ч.1 ст.171 КПК України.

Нагадаємо, що гендиректор УНІАНу Вадим Осадчий довів до відома редакторів видання Любові Жаловаги і Валентини Романенко, що на підставі службової записки керівника інтернет-проектів УНІАН Миколи Кондратенка кожна з них оштрафована на 200 грн за оприлюднення новини під заголовком “На Банковій – пікет: Януковичу принесли черевик з ялинкою”. Редактори в результаті не були оштрафовані, бо інформація про можливі штрафи стала публічною. Є свідчення та докази того, що причиною невдоволення Вадима Осадчого було критичне висвітлення діяльності Президента України Віктора Януковича.

Профспілка вбачає в цьому прояв ценузури та порушення Кодексу законів про працю і вимагає порушити кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого ч.2 ст.171(перешкоджання законній діяльності журналістів) та ч.3 ст.365 (перевищення влади або службових повноважень) Кримінального кодексу України.

Медіа-профспілка заявляє, що   домагатиметься, аби  слідство довело справу до кінця і передало матеріали до суду з метою покарати порушників закону.

АСТ, зі свого боку, вітає той факт, що медіа-профспілка звернула увагу на болючу для багатьох найманих працівників проблему штрафів (які, нагадаємо, є незаконними). Але ми висловлюємо подив з того приводу, що права членів медіа-профспілки потрібно захищати лише тоді, коли йдеться про цензуру; адже штрафи на робочому місці є порушенням трудового законодавства незалежно від того, який саме заголовок написав журналіст. Тим паче, що власник УНІАН Ігор Коломойський є настільки одіозним порушувачем прав найманих працівників, що виграв минулорічний конкурс на звання “Найгірший начальник року”, організований АСТ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *