За свою коротку історію Автономна Спілка Трудящих вже досягла успіхів на ниві захисту інтересів найманих працівників та працівниць. За безпосередньої допомоги АСТ (зокрема, завдяки наданим юридичним консультаціям) було вирішено низку трудових конфліктів.
Однією з найпоширеніших проблем, з якими мають справу трудящі в Україні, є це так звана “чорна зайнятість” — неофіційне працевлаштування. Наш сайт містить інструкції про те, як діяти в таких ситуаціях, а також рекомендації з безпеки під час боротьби за свою зарплату.
Основним способом отримання зароблених грошей для найманого працівника чи працівниці залишається тиск на роботодавця, що супроводжується погрозами подати заяви до компетентних правоохоронних органів про наявні порушення на підприємстві. Ми вважаємо, що такі погрози та, фактично, шантаж роботодавця аж ніяк не можна назвати ганебними, адже на полі класової війни, де капіталіст УЖЕ має перед неабияку перевагу перед трудящими, доречними є будь-які методи повернення заробленого. Також ми, як синдикалістська організація, не вважаємо недостойним і сам факт подачі заяв до відповідних органів, якщо в результаті трудящі отримають зиск із цього — нехай одні погані люди (прокуратура, міліція, податкова) дізнаються про проблеми інших поганих людей (капіталістів).
Таким чином, через погрози роботодавцям ми допомагаємо повернути заробітну плату працівникам та працівницям як “офісних” професій, так і сфер торгівлі, будівництва та виробництва.
Також, якщо є можливість, ми не нехтуємо зверненнями до суду для стягнення з роботодавців належних трудящим сум. Деякі учасники АСТ мають особистий досвід виборювання несплачених коштів через суд. Разом з тим, своєчасні консультації від АСТ допомогли попередити низку незаконних звільнень із роботи.
Крім того, за безпосередньої підтримки з боку АСТ вдалося припинити свавільні дії функціонерів одного з київських університетів, які змушували студентів та студенток безоплатно виконувати роботи, не передбачені навчальними програмами; ми також допомогли студентам та студенткам добитись покращення умов проживання за проходження навчальної практики.
Ми переконані — варто використовувати будь-які засоби боротьби, що призводять навіть до найменшого покращення життєвих умов найманих працівників та працівниць. Окрім вищезгаданих методів, не слід забувати про використання законодавства, адже якщо людина відмовляється навіть від гарантованих їй прав, то шкодить як собі, так і всьому класу. Навіть найменші перемоги на робочому місці формують у трудящих культуру класової боротьби, яка стимулюватиме до постійного відстоювання власних інтересів.
Класова війна не визнає жодних правил. Роботодавець ніколи не буде прихильним до вас (про це говорить уже сам факт того, що ви працюєте на нього та приносите йому прибуток), отже і ви не маєте проявляти м’якості та покірності у боротьбі з ним.
Практика свідчить, що більшість трудящих не досягає успіху в боротьбі з роботодавцем лише через те, що боїться йти з ним на відкритий конфлікт. Пам’ятайте, що відомості, які ви маєте щодо свого робочого місця та організації роботи підприємства, найчастіше містять інформацію про численні порушення з боку роботодавця, і ці обставини дозволяють диктувати умови саме вам. Безперечно, можливі ситуації, у яких не вдасться досягти успіхів — чи то через наявність у роботодавця корупційних зв’язків, чи через інші фактори. Але пам`ятайте, що боротьба за свої права не буде коштувати вам нічого, тому ви нічого і не втратите, коли почнете.
У разі виникнення трудових конфліктів, звертайтеся по допомогу до АСТ.
Ми не вирішимо ваш трудовий конфлікт замість вас, але ви отримаєте рекомендації, перевірені роками практики, та всю доречну до вашої ситуації допомогу (як-от складання заяв, підготовка необхідної документації тощо).