Тігіпко боїться політизації профспілок

Віце-прем’єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко вважає безвідповідальною позицію Федерації профспілок з питання пенсійної реформи.

Про це йдеться в повідомленні його прес-служби.

“Виступаючи проти проведення в Україні пенсійної реформи, профспілки таким чином виступають проти підвищення пенсій для найменш захищених українців, які вже не можуть працювати”, – заявив Тігіпко.

За його словами, дії ФПУ, спрямовані на скасування пенсійної реформи, є безвідповідальними і ведуть до дестабілізації ситуації в суспільстві.

Тігіпко нагадав, що профспілки з самого початку були залучені до обговорення проекту пенсійної реформи, і багато їх пропозицій враховані у прийнятому законі.

Чиновник переконаний, що реформа системи пенсійного забезпечення є не тільки інструментом підвищення пенсій, але і гарантією збереження економічного суверенітету України.

“Інші країни, влада яких зволікала з реформами, змушені були знижувати зарплати і пенсії, а також розпродавати держмайно для уникнення банкрутства держави”, – сказав Тігіпко.

Віце-прем’єр упевнений, що Україна не має права йти цим шляхом.

“Сьогодні влада бере на себе відповідальність не тільки перед нинішніми пенсіонерами, а й перед майбутніми поколіннями українців, яким потрібно залишити справедливу і дієздатну систему пенсійного забезпечення”, – заявив Тігіпко.

На його думку, нинішні протести ФПУ проти пенсійної реформи викликані насамперед бажанням керівництва федерації підняти власний політичний рейтинг.

“Мова ультиматумів неприйнятна для учасників соціального діалогу. Профспілки як ніхто інший повинні бути зацікавлені в оздоровленні та стабільній роботі пенсійної системи. Вони повинні захищати інтереси людей, а не перетворюватися в політичні партії. Справедливість не має нічого спільного з соціальним популізмом і самопіаром деяких профспілкових лідерів”, – сказав Тігіпко.

За його словами, подальшими кроками в реформуванні сфери будуть введення накопичувальної пенсійної системи та легалізація зарплат і робочих місць.

Як повідомляло агентство, ФПУ просить Президента Віктора Януковича застосувати право вето до закону про пенсійну реформу.

8 липня Рада ввела підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років зі щорічним збільшенням його на 6 місяців, починаючи з 1 вересня.

ДЖЕРЕЛО

по темі:

АНОНС АКЦІЇ. 19 липня. Ветувати «пенсійну ДЕформу»!

Реформа пенсионная, а грабят молодых

Перед дождиком в четверг. Протесты против пенсионной реформы

Независимые профсоюзы протестовали против пенсионной деформы

НЕБЕЗПЕКИ проекту ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ

Київ. 4 липня. Акція проти пенсійної ДЕформи

Британцы против пенсионной реформы

Анонс. 4 липня. 10:00. Пікет проти неоліберальної ДЕформи пенсійного забезпечення

28 ЧЕРВНЯ. Проти неоліберальних ДЕформ: акція українських лівих

Реформа пенсионная, а грабят молодых

Пенсия прощается с тобой

Пенсионная реформа для молодежи: почему все не так?

Реформа пенсионной системы – возвращение в варварство?

Пенсионный фонд прекрасно наполняется без реформы

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *