Автономна спілка трудящих | Автономный Союз Трудящихся | Autonomous Worker's Union

Страйк «Аеросвіту» відбувся через те, що Коломойський вважає, що долар коштує 6,74 грн

Серпень 02, 14:32, 2011

Страйк пілотів «Аеросвіт» стався через те, що керівництво компанії не дотримувалося умов колективного договору.

За умовами колективного договору, зарплата пілотам виплачується за доларовим курсом Нацбанку. При цьому в документі прописано, що вона не може бути нижчою, ніж у попередньому місяці. Але всупереч угоді, «Аеросвіт» сплачує платню за курсом трирічної давності — 6,74 грн. за долар, замість 8,05, пише газета «Сегодня».

У процесі переговорів керівництво «Аеросвіту» переглянуло позицію щодо курсу.

«Я знаю, що така проблема була раніше. Зараз же всі виплати будуть здійснюватися з урахуванням реального, обмінного курсу долара», — повідомив помічник гендиректора «Аеросвіту» Сергій Куций.

Середня зарплата льотчиків коливається у межах 3-5 тисяч доларів — залежно від кількості вильотів. За переліт норми можна отримувати і по 7-10 тисяч.

«З точки зору світових цін — це дуже мало. Компанія це розуміє. Тому, незважаючи на акцію, ніяких санкцій не буде, тому що бояться, що пілот розвернеться і піде на інші гроші», повідомив журналістам пілот повітряного судна «Боїнг 737».

Домовленість з керівництвом «Аеросвіту» про підвищення зарплати пілотам була досягнута ще на початку року. Однак тоді реалізована не була.

Тепер до акції планують приєднатися і бортпровідники. «Ми також готові до оголошення страйку бортпровідників», — повідомив голова профспілок бортпровідників Веніамін Тимошенко.

Нагадаємо, що вчора пройшов масовий страйк пілотів «Аеросвіт», через що на кілька годин затрималися десятки рейсів, у тому числі і закордонних.

Компанія входить до бізнес-групи, що належить мільярдерові Ігорю Коломойському.

ДЖЕРЕЛО

по темі:

В симферопольском аэропорту бастуют пилоты “Аэросвита”

Киев. В “Борисполе” отменены рейсы из-за забастовки пилотов

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Коментувати

Підписатися

Підписатися по e-Mail

Архіви