Автономна спілка трудящих | Автономный Союз Трудящихся | Autonomous Worker's Union

АРЕШТ ЛІВОЇ МОЛОДІ ЗА ВКАЗІВКОЮ ВО “СВОБОДА” У КИЄВІ

Січень 30, 14:32, 2012

Увечері 29 січня київська міліція затримала лівих активістів біля ст.м. “Арсенальна”, де на той момент проходив мітинг ультраправої партії ВО “Свобода”, присвячений “придушенню Січневого заколоту”. 27 антифашистів мали намір мирно висловити свій протест проти акції праворадикальних сил, але були одразу заарештовані на виході з метро.

Керівники ВО “Свобода”, за вказівкою яких були заарештовані молоді, звинувачують антифашистів у тому, що вони намагалися зірвати “траурну акцію патріотичних сил”, хоча це не відповідає дійсності:

1) 20 антифашистів не могли зірвати захід ультраправих, у якому брали участь близько тисячі осіб. Їх метою булоскористатись своїм правом  мирно висловити свою позицію, зокрема, шляхом скандувань гасел. При собі вони не мали піротехніки.

2) Захід не був траурним, оскільки головною метою було відзначити річницю придушення виступу робітників – саме тому акція відбувалась не біля меморіалу пам’яті Героїв Крут, а під стінами заводу “Арсенал”. Затримані антифашисти в жодному разі не мали наміру виступити проти вшанування Героїв Крут, їх мета – висловити незгоду зі “святкуванням” убивства повсталих робітників.

3) ВО “Свобода” не є мирною “патріотичною” силою – це звичайна ультраправа структура, що“кришує” вуличних неонацистів та під проводом якої проходять концерти націонал-екстремістських гуртів (внизу ліворуч один із символів, що використовується партією).

Українські ліві активісти оцінюють затримання, як виконання владою вказівок неонацистів.

Після доставлення до Печерського РУВС у м.Києві незгодним підписувати сфабриковані протоколи погрожували побиттям. Незважаючи на сплив трьохгодинного строку затримання у зв’язку з підозрою у вчиненні адміністративного правопорушення, антифашистів не відпускали. Лише після втручання правозахисників вночі молодих людей звільнили. Найближчим часом має відбутись судове засідання, яке вирішить питання щодо притягнення затриманих до адміністративної відповідальності за ст.173 КУпАП України (“Дрібне хуліганство”).

 

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Коментувати

Підписатися

Підписатися по e-Mail

Архіви