Ліві активісти пікетували «Батьківщину» (фото)

DSC_1972

28 березня члени Автономної Спілки Трудящих та позаорганізаційні активісти і активістки провели пікетування офісу партії «Батьківщина» в Києві. Головною темою протесту було те, що нова правляча партія, яка зосередила в своїх руках усю повноту влади в країні, повторює політику «папередників», придушуючи мирні протести та знижуючи рівень життя трудящих.

Депутат від «Батьківщини» Андрій Шевченко минулого року активно лобіював прийняття законопроекту про «несвободу мирних зібрань»; якби не протидія лівих активістів, закон було би прийнято, і Майдан змогли б цілком законно розігнати в перший же день. Зараз Арсеній Яценюк заявив, що його уряд планує прийняти-таки цей закон.

Крім того, депутати від «Батьківщини» розробили законопроект, який дозволяє «превентивно затримувати» всіх підозрюваних у «посяганнях на авторитет державної влади» і тримати їх за гратами півроку!

Уряд Яценюка проголосив початок «непопулярних реформ»: гроші, які були закладені в бюджеті на шкільні сніданки, віддали на потреби армії – щоб було чим заплатити за паливо олігарху Коломойському. Мільярди гривень було знято з соціальних програм і віддано силовикам. Далі буде ще гірше: з 1 травня в півтора рази підвищиться ціна на газ, а згодом – і на опалення. Реальні зарплати вчительок, лікарок та інших працівниць бюджетного сектору будуть знижуватись.

«Покращення» відбуваються й на місцевому рівні. Новий голова КМДА від «Батьківщини», Володимир Бондаренко, планує підняти до 3 грн. ціну на проїзд у комунальному транспорті. Ми вимагаємо не підвищувати ціну, а знизити її до нуля: проїзд має бути безкоштовний, це не підприємство, що приносить прибуток, а суспільне благо.

Учасники акції також нагадали «Батьківщині» про законопроект, написаний в минулому році Олександром Турчиновим: про скорочення робочого тижня до 38 годин. Ми вважаємо, що це недостатньо рішучий крок: АСТ вимагає знизити тривалість робочого тижня до 30 годин. Але прийняття такого закону було б позитивним сигналом. Тепер, коли у «Батьківщини» є всі владні важелі, вона цілком може і навіть повинна виконати власні вимоги та скоротити робочий тиждень.

Представники партії не були раді пікету. З маєтку на Турівській до демонстрантів вийшла жінка, яка заявила, що звернення з вимогами не було «оформлене належним чином», тому «ми не зобов’язані на нього реагувати». Такого нахабства і зверхності не демонстрували навіть члени Партії регіонів, коли ліві активісти пікетували їхній офіс.

Інший представник партії намагався прогнати пікетувальників, звинувачуючи їх у роботі на якогось «замовника». Це не дивно: адже «Батьківщина» регулярно використовує послуги найнятих «флагомахів», і для партійців немислимо, щоби хтось виходив на вулицю за власними переконаннями. На питання, які пункти неоліберальної та репресивної програми «Батьківщини» йому подобаються більш за все, партієць відповів: «Щоб не ходили з чорними ганчірками по вулицях». Тобто, зізнався в тому, що підтримує прагнення правлячої партії заборонити вуличні протести. Третій представник «Батьківщини» поводився ще більш агресивно, нападаючи на активіста, що вів відеозйомку.

Наприкінці акції чорний прапор АСТ здуло вітром на територію партійного офісу. Тамтешні функціонери не дозволили активістам полізти на дах, щоб забрати прапор. А значить, ми ще неодмінно повернемося – з новими прапорами і плакатами. АСТ буде протестувати проти дій влади, незалежно від того, як називається правляча політична сила. Для нас немає жодної різниці між Партією регіонів і «Батьківщиною». Наш вибір – не буржуазна політика, а пряма дія в інтересах трудящих.

DSC_1829

DSC_1841

DSC_1844

DSC_1851

DSC_1860

DSC_1864

DSC_1875

DSC_1877

DSC_1880

DSC_1908

DSC_1911

DSC_1954

001

002

003

005

006

007

3 Comments on “Ліві активісти пікетували «Батьківщину» (фото)”

  1. solidarnosc from osaka, japnese islands, far east.
    can i use your pix on the tiny weblog of mine reporting about your situation in ukrainian language’s area? thanx. in solidarnosc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *