Профспілки вимагають скасувати пенсійну реформу

«Вийди на вулицю, бо не вийдеш на пенсію!». – під таким гаслом профспілкові активісти й студенти пікетували президентську адміністрацію з вимогою до Віктора Януковича накласти вето на закон про пенсійну реформу. Акцію протесту в Києві організували студентська профспілка «Пряма Дія», «Автономна спілка трудящих», незалежна профспілка «Захист Праці» та громадська ініціатива «Феміністична офензива». Активісти стверджують, що вимогу до глави держави заблокувати пенсійну реформу підтримують їхні прихильники в цілій низці міст України, в яких до кінця цього тижня очікуються флеш-моби, розповсюдження листівок та інші акції протесту.

Що не влаштовує в законі

Один з організаторів київської акції, представник «Автономної спілки трудящих» Володимир Заєць сказав в інтерв’ю Deutsche Welle, що законом встановлене невиправдане, на його думку, збільшення пенсійного віку для жінок. Ухвалений парламентом закон, за словами активіста, передбачає ще й «незрозумілу шахрайську схему з перекидання коштів до накопичувальних фондів». Заєць упевнений, що в разі банкрутства цих фінансових структур пенсійні внески громадян можуть раптово зникнути, а обіцяні прибутки обернутися збитками.

Минулої п’ятниці з аналогічними вимогами президентську адміністрацію пікетували активісти Федерації профспілок України. А в четвер ті самі вимоги висунула до Януковича Івано-Франківська міська рада.

Стратегія опору

У разі підписання президентом закону про пенсійну реформу, слід очікувати звернень до Конституційного суду, сказав Заєць. Активіст повідомив, що профспілки готують альтернативні законопроекти, які передбачають зменшення пенсійного віку, скасування обмежень для пенсіонерів, які бажають працювати, а також пропонують скоротити робочий час з нинішніх 48 годин на тиждень до 35-38, як у країнах ЄС. На думку Зайця, втілення в життя такого альтернативного законопроекту допомогло б не лише захистити здоров’я українців, а й дозволило б «збільшити кількість робочих місць для молоді, якій нині вкрай складно знайти роботу».

(В статті містяться ряд помилок. Ми не збираємося розробляти нові закони. Також, помилковим є твердження, що сьогодні тривалість робочого тижня складає 48 годин. Насправді, за КЗпП це 40 годин.)

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15252503,00.html

 

по темі:

АНОНС АКЦІЇ. 19 липня. Ветувати «пенсійну ДЕформу»!

Пенсійна реформа зменшила українські пенсії на 20%

Реформа пенсионная, а грабят молодых

Перед дождиком в четверг. Протесты против пенсионной реформы

Независимые профсоюзы протестовали против пенсионной деформы

НЕБЕЗПЕКИ проекту ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ

Київ. 4 липня. Акція проти пенсійної ДЕформи

Британцы против пенсионной реформы

Анонс. 4 липня. 10:00. Пікет проти неоліберальної ДЕформи пенсійного забезпечення

28 ЧЕРВНЯ. Проти неоліберальних ДЕформ: акція українських лівих

Реформа пенсионная, а грабят молодых

Пенсия прощается с тобой

Пенсионная реформа для молодежи: почему все не так?

Реформа пенсионной системы – возвращение в варварство?

Пенсионный фонд прекрасно наполняется без реформы

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *