Автономна спілка трудящих | Автономный Союз Трудящихся | Autonomous Worker's Union

Ліві радикали пікетували банк Коломойського

Червень 09, 19:32, 2013

2Активісти Автономної спілки трудящих пікетували відділення ПриватБанку на київському житловому масиві Троєщина (вул. Т. Драйзера). Вони заявили, що розпочинають кампанію протестів проти діяльності групи “Приват” на знак солідарності з шахтарями та металургами, які страйкують на грузинських підприємствах цієї групи.

 

Групі “Приват”, підконтрольній Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, у Грузії належать Зестафонський завод феросплавів та Чіатурський марганцевий комбінат. Починаючи з осені минулого року на цих підприємствах триває хвиля страйків, голодувань і акцій протесту: робітники вимагають підвищення зарплатні та поліпшення умов праці. Заробітна платня шахтаря на грузинському підприємстві в кілька разів менша, ніж в Україні. На сьогоднішній день роботу припинили 1600 робітників феросплавного заводу та невизначена кількість шахтарів. На початку червня представники власника погодилися вступити в переговори зі страйкарями, хоча раніше відкидали всі їхні вимоги.

 

Українські трудящі також страждають від дій Коломойського – торік цей одіозний капіталіст навіть переміг у конкурсі на звання “Найгірший роботодавець”, – заявляють представники Автономної спілки трудящих. Вони нагадують про те, що два роки тому було ліквідовано  «Газету по-київськи», журнал «Профіль», а підрядники  сайту  «Главред» довго не отримували грошей за виконані роботи.  Цього року авіакомпанія “Аеросвіт”, що входила до групи “Приват”, була доведена до банкрутства власниками, що призвело до скорочення тисяч працівників і працівниць: з багатьма досі не розрахувалися по зарплатним боргам. В “ПриватБанку”, за інформацією активістів, діє потогінна система, коли зарплатня залежить не стільки від виконання прямих службових обов’язків, скільки від пошуку клієнтів і нав’язування їм банківських послуг. Восени минулого року група “Приват” примусила уряд знизити тарифи на електроенергію для її феросплавних заводів. Тарифи було знижено в півтора рази за рахунок держбюджету, тоді як для населення їх можуть у другому півріччі 2013 р. підвищити.

 

Суть нашої акції полягає у застереженні всіх людей, які хоч якось пов’язані з групою “Приват” та прізвищем Коломойського, не очікувати  нічого хорошого від того, хто заради власного збагачення переступає через права своїх робітників та клієнтів. Компанії можуть мати відмінні назви і спеціалізуватися на різних сферах діяльності, але якщо у числі їх власників є Коломойський, можна із легкістю спрогнозувати, що дуже скоро у компанії будуть проблеми із персоналом, виплатою зарплатні та довірою клієнтів. Ми перманентно знаходимося у війні з капіталом, але компанії на кшталт таких, що належать Коломойському – наша першочергова мішень”, – заявили пікетувальники.

 

Невдовзі після початку пікету до банку прибуло авто з працівниками приватної охоронної фірми. Вони заявили, що їх викликало керівництво банківського відділення і попросило перешкодити проведенню акції протесту. Представник керівництва вийшов і почав фотографувати активістів. Втім, охоронцям пояснили неправомірність спроб припинити пікет. .

 

“Приват” – найбільша українська фінансово-промислова група. Під її контролем перебувають Орджонікідзевський і Марганецький ГЗК, Нікопольський, Стаханівський і Запорізький феросплавні заводи, Кременчуцький НПЗ, компанія “Укрнафта”, “ПриватБанк”, телегруппа “1+1” та інші медіа-активи, “Міжнародні авіалінії України”, а також низка активів в Австралії, Гані та Грузії. Група не об’єднана юридично і не має єдиної штаб-квартири.

 

Автономна спілка трудящих – синдикалістське об’єднання лівих та профспілкових активістів, що бере участь у робітничому, студентському та феміністичному русі; в опорі прекаризації найманої праці; в боротьбі проти знищення соціальної інфраструктури (доступної та якісної освіти, охорони здоров’я, громадського транспорту). АСТ веде кампанії проти нового Трудового кодексу, медичної реформи, корпоратизації “Укрзалізниці”.

 

3 (1)

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Коментувати

Підписатися

Підписатися по e-Mail

Архіви