Прошла очередная акция против “Привата” (ФОТО)

iKIE9qeyf4klWL56JRGXGxotBBfSs408g5LZXgR4ir8Активисты Автономного союза трудящихся провели очередную акцию против группы “Приват”. На этот раз пикетировали отделение “ПриватБанка” для VIP-клиентов, расположенное на улице Крещатик.

Как и во время предыдущих двух акций, на этот раз к участникам и участницам пикета тоже вышел начальник отделения и начал вопрошать, “с кем согласовано” мероприятие и “кто его разрешил”. Он заявил, что, по его мнению, пикет нужно было согласовывать с ним лично, а не уведомлять о проведении акции местные власти, как того требует законодательство. Ознакомившись с тем, в каких пунктах его мировоззрение расходится с общепринятым, “банкир” попробовал заявить свои права на пятачок асфальта перед входом в заведение: дескать, он принадлежит банку, а пикет, состоящий из десятка человек, мешает VIP-клиентам пройти внутрь. Активисты объяснили ему, что тротуар является общественным достоянием, а для прохода клиентов, даже самого грузного телосложения, всё равно есть место. Тогда начальник отделения обратил внимание на то, что один из плакатов кощунственно обыгрывает корпоративную символику его работодателя. В конце концов, он пообещал вызвать охрану, после чего активисты продолжили раздачу листовок и информирование прохожих и VIP-клиентов о политике группы “Приват” в Украине и других странах.

Напомним, наша кампания проводится в знак солидарности с грузинскими шахтёрами и металлургами, которые бастуют на предприятиях “Привата”, требуя повышения зарплаты и улучшения условий труда. Кроме этого, мы не забываем о том, что делает эта финансово-промышленная группа в Украине: только за последнее время она прославилась банкротством “Аэросвита”, скандальным закрытием подконтрольных СМИ и вымогательством денег у налогоплательщиков, а также эксплуатацией низовых работников банковских отделений и обманом клиентов банка.

Под конец пикета, когда было роздано около сотни листовок, прибыло милицейское подкрепление, вызванное “приватовским” начальством. Двое молодых людей в форме внимательно выслушали импровизированную лекцию по свободе мирных собраний в Украине и ушли по своим делам. Милицейский капитан, в свою очередь, объяснил настырному банковскому начальнику, что ничего не может поделать.

На следующей неделе АСТ планирует пикетировать следующее отделение “ПриватБанка”, следите за анонсами и новостями на сайте.

KYVeAv_ixqMKVDIlQ1hm6qhkvt9HA_xWZeZXjW4A8mw,j6zjDCdRDi880_ETLl248FufZ6c7W_OLgJZyYZUK22Q

-6vdBtvr2rawN9jF6HzmO_SDbRqfBNUbC05v80hGAok

ddVEkzuVJIs8Jmgk8nPJSmaW46FdNxdIFDYT-oeLKlg

HJur-xqedoFV64ouBtXAW40ZasRFXTJedt1Q09BYOHk

PM0PybgkNVPx7nzHM4wnv8DEhu0WYHZV67s9kkl-kuc

Текст листовки:

Проти імперії «Привата»

 

Група «Приват» – це не тільки величезна мережа банків, які представлені окрім України ще у  6 країнах світу – в Росії, Латвії, Італії, Португалії, на Кіпрі та в Грузії. І. Коломойський та група «Приват» також мають інтереси в енергетичному секторі: вони контролюють низку обленерго, нафтопереробних заводів, а також “Дніпроазот”, “Укрхіменерго”, “Укрнафту” та інші підприємства, пов’язані з нафтою. Окрім енергетичних ресурсів, Коломойський  є також власником гірничо-збагачувальних комбінатів, феросплавних заводів, інших металургійних та машинобудівних підприємств.

Він контролює промислові підприємства не лише в Україні, але й за кордоном, де часто робітники зазнають ще більш жорстокої експлуатації. Зокрема, вже не перший місяць тривають страйки на Зестафонському заводі феросплавів і Чіатурському марганцевому комбінаті в Грузії, які належать “Привату”. Заробітна платня шахтаря там у кілька разів менша за український показник. Тисячі грузинських гірників та металургів ведуть героїчний опір українським капіталістам: вони страйкують, вимагаючи укладення колективного договору та підвищення зарплатні. Нещодавно хазяї були вимушені таки піти на переговори з робітниками. Ми висловлюємо солідарність із нашими товаришами по класу в їхній боротьбі проти капіталу, який, як відомо, не має національності.

Українські трудящі також страждають від дій Коломойського – торік цей одіозний капіталіст навіть переміг у конкурсі на звання “Найгірший роботодавець”. Достовірно відомо, що у ЗМІ, які належать І. Коломойському, журналісти постійно зазнають утисків. Вони виявляються у формі масових звільнень або у систематичній недоплаті зарплатні. Так, два роки тому було ліквідовано  «Газету по-київськи», журнал «Профіль», а підрядники  сайту  «Главред» довго не отримали грошей за виконані роботи.  Слід також зазначити, що в половині випадків закриття діючих підприємств і недоплата зарплатні викликана бажанням економити кошти попри інтереси кваліфікованих робітників, які  і створюють багатство капіталістів.

Восени минулого року група “Приват” примусила уряд знизити тарифи на електроенергію для її феросплавних заводів. Для цього вона вдалася до шантажу, погрожуючи масовими звільненнями та прикриваючись кишеньковими профспілками. В результаті тарифи знижено в півтора рази, тоді як для звичайних трудящих їх скоріш за все підвищать у цьому році.

Окремої уваги заслуговує історія з “Аеросвітом”, який належав І. Коломойському і який він сам же і довів до банкрутства, викинувши на вулицю тисячі працівників і працівниць – після чого став власником компанії “Міжнародні авіалінії України”. А в ПриватБанку встановлена потогінна система, коли зарплатня залежить не стільки від виконання прямих службових обов’язків, скільки від продажу банківських послуг клієнтам – “впарювати” людям послуги банку повинні всі працівники та працівниці.

Суть нашої акції полягає у застереженні всіх людей, які хоч якось пов’язані з групою “Приват” та прізвищем Коломойського,  не очікувати  нічого хорошого від того, хто заради власного збагачення переступає через права своїх робітників та клієнтів. Компанії можуть мати відмінні назви і спеціалізуватися на різних сферах діяльності, але якщо у числі їх власників є Коломойський, можна із легкістю спрогнозувати, що дуже скоро у компанії будуть проблеми із персоналом, виплатою зарплатні та довірою клієнтів.

Система найманої праці та збагачення за її рахунок є відомою вадою нашого життя, але у поєднанні з систематичним порушенням всіх відомих трудових та споживчих прав, ця вада перетворюється на ракову пухлину, яка ще сильніше виснажує суспільство. Ми перманентно знаходимося у війні з капіталом, але компанії на кшталт таких, що належать Коломойському – наша першочергова мішень.

Автономна Спілка Трудящих http://avtonomia.net/

One Comment on “Прошла очередная акция против “Привата” (ФОТО)”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *