Вчора, 5 липня, активісти Автономної спілки трудящих, відповідаючи на заклик робітників з міста Салоніки, пікетували посольство Греції. Підіймалося кілька тем. По-перше, солідарність із робітниками заводу Vio.Me., які захопили власне підприємство та навіть налагодили виробництво, але їхній кооператив не отримує визнання з боку держави. Більш детальну історію ви можете дізнатись з тексту анонсу, або інформаційного сайту ініціативи солідарності. По-друге, висловлення підтримки анархістськом руху країни, що зазнає утисків з боку поліції: соціальні центри, засновані в покинутих будівлях виселяються, а Костас Саккас (нажаль, його ім’я на плакаті було написано неправильно, через неуважність) більше двох років утримується в СІЗО без суду, звинувачений в причетності до “Вогняних осередків змови”. По-третє, уряд, задля економії коштів, вирішив закритики державну телерадіокомпанію ЕРТ, викинувши навулицю дві з половиною тисячі її робітників. З нашого боку працівникам посольства було передано звернення до уряду Греції, в якому містилися наші вимоги стосовного піднятих тем:
Грецькому уряду
1. Ми, учасники мітингу під посольством Греції, висловлюємо солідарність з робітниками заводу Vio.Me. в Салоніках та вимагаємо від грецького уряду визнати за ними право утворити кооператив на своєму підприємстві. Вихід із кризи можливий лише через соціалізацію засобів виробництва, тобто шляхом передачі їх в руки робітників. Ми наполягаємо на тому, щоб уряд Греції не чинив опору будь-яким намаганням трудящих здійснити своє право на працю та гідне життя шляхом взяття підприємств в свої руки.
2. Наймана праця – це пограбування робітників, виражене в привласненні роботодавцями додаткової вартості, виробленої працівниками, які в свою чергу отримують лише назначну компенсації у вигляді заробітньої платні. Тому соцалізація виробництва є лише повернення в руки робітників нажитого їхнім потом капіталу, і є виправданою з точки зору будь-якої етики, якщо вона не є лицемірством.
3. В той же час поліція Греції, захищаючи “священну” приватну власність привілейованої меншості (ця священність зазвичай не розповсюджується на банківські рахунки більшості людей), виселяє людей, які вселилися в пусті будинки в Афінах, і намагаються пожвавити суспільне життя в охопленій кризою країні. Якщо уряд Греції не хоче, щоб країна постійно залишалася в стані кризи, а ї населення страждало від неможливості зводити кінці з кінцями, він має дозволити людям вільно вселятися в пусті приміщення і припинити будь-які переслідування тих, хто цим займається.
5. Ми висловлюємось проти наміру держави закрити телерадіокомпанію ЕРТ і викинути на вулицю дві з половиною тисячі її робітників. Тому ми солідарні з їхньою боротьбою за право бути ситими.
6. Також ми вимагаємо припинити репресії проти анархістського руху Греції, зокрема проти Костаса Саккаса, що більше двох років сидить у в’язниці без суду. Анархісти – одні з небагатьох, хто дійсно бажають покращити життя більшості, а не прагнуть захистити право капіталстів і надалі грабувати населення.
Ми сподіваємося, що наше повідомлення, адресоване уряду Греції і передане посольству, буде взято до уваги. В будь якому разі, ми залишаємося солідарними з усіма трудящими та протестувальниками Греції та будемо і надалі висловлювати їм свою підтримку.
Автономна спілка трудящих
Переклад цього звернення буде надіслано з листом солідарності нами до Греції.