Синдикалісти провели інформаційну акцію в НУБіП

listАктивісти освітнього синдикату Автономної спілки трудящих (АСТ) і студентської профспілки “Пряма Дія” в черговий раз відвідали вранішню відправку групи першокурсників Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП) на проходження санітарної практики на господарчому об’єкті університету в с. Велика Снітинка.

Зі студентами було проведено бесіди про їх права під час проходження практики, проконсультовано стосовно захисту їх прав у випадку порушень, а також роздано інформаційні матеріали. В результаті протестної кампанії, розпочатої у вересні, адміністрація була вимушена виконати більшу частину вимог стосовно покращення умов проживання і навчання: студенти попередньої групи практикантів уже не залучались до примусових робіт, а в умовах їх проживання в гуртожитку господарчого об’єкту відбулись деякі, хоча і недостатні, покращення. Проте синдикалісти не мають наміру зупинятись на півдорозі і планують стояти на своїх вимогах до кінця. Створення незалежної профспілки із захисту прав студентів та постійний розголос конфліктних ситуацій дасть основу для остаточної перемои студентських сил в боротьбі за гідні умови навчання.

Під час спілкування зі студентами і куратором практики з’ясувалося, що право на проходження практики на альтернативному об’єкті було надане деяким студентам, але ціною залучення до організації святкування церемонії 115-ї річниці університету. Таким чином адміністрація своїми діями підтвердила, що для того, щоби скористуватися своїм законним правом, студенту слід отримати певне привілейоване положення в очах керівництва закладу. В той же час студенти, які не мають хисту в танці і співах, або просто бажання іншим чином виразити свою прихильність університетським посадовцям, своїм правом скористатись не можуть. Адміністрація відмовляє їм без надання поясненнь.

Також активістам стало відомо і про ряд порушень трудових прав рядових співробітників університету. Так, деякі профільні працівники “Великоснітинського навчально-дослідного господарства” вимушені виконувати свої службові обов’язки в обсягах, що в рази перевищують встановлені нормативними актами, а співробітники кафедр, які супроводжують студентів під час проведення практики, вже давно, так само як і студенти, не отримували відшкодування добових витрат на відрядження. Активісти закликали працівників університету не залишати факти порушення їх трудових прав без вирішення, а в разі поразки – без розголосу. З метою солідарного захисту свого правового і соціального положення, активісти порадили організовуватись в незалежні від керівництва університету профспілки.

One Comment on “Синдикалісти провели інформаційну акцію в НУБіП”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *