Актори Черкаського муздрамтеатру зупинили виставу через невиплату зарплатні (відео)

Актори Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка, доведені до відчаю затримками зарплати та авансу, вирішили сьогодні, 21 грудня, під час вистави “Назар Стодоля”, заявити про це.

Про це повідомив художній керівник театру Сергій Проскурня.

За словами голови профспілки театру, заслуженої артистки України Наталії Вігран, затримки у виплаті зарплатні колективу театру розпочалися ще з серпня, проте наразі терпіння колективу майже вичерпане.

– Ми не отримали ані зарплату, яка мала бути 4-го грудня, ані аванс, який мав бути 19-го грудня, – говорить Наталія Вігран. – У багатьох працівників театру кредити, за якими вони не можуть заплатити вчасно. А дехто вже навіть не має коштів доїхати на роботу – люди пішки йдуть в театр і знаходяться тут цілий день. Найважча ситуація у тих родинах, де і чоловік, і дружина працюють у театрі. У людей вже починаються нервові зриви, вони відмовляються виходити на сцену. Ми розуміємо, що зараз у всіх важка ситуація, зокрема, і у вчителів та медиків, але ми хочемо звернутися, щоб нас, принаймні, почули. Адже нам вже упродовж двох тижнів навіть не пояснювали, що відбувається, і коли можна очікувати виплат.

Начальник управління культури Черкаської обласної державної адміністрації Наталія Джура запевняє, що колектив театру незабаром отримає зарплату, і що керівництво профільного управління та області знають про ситуацію. Окрім драмтеатру, затримують зарплату колективу обласної філармонії, театру ляльок, “Черкасиоблкіно” та об’єднанню художніх колективів.

– Така ситуація складається у нас тільки протягом останніх двох місяців, досі протягом року проблем із виплатою зарплатні не було, – говорить Наталія Григорівна.

Проблема цих колективів полягає у тому, що їх зарплата не підпадає під захищені статті бюджету, оскільки вони є госпрозрахунковими. Вони отримують додадкову дотацію із обласного бюджету, тому їхня зарплата проходить у документах за тим же фінансовим кодом, що і енергоносії та комунальні послуги, і саме через це виникають затримки, пояснює начальник обласного управління культури.

– Нині спільно із профспілкою ми збираємося підготувати звернення до Міністерства культури, яке має вирішити цю проблему, щоб з Нового року зарплата цим колективам виплачувалася відповідно до захищених статей бюджету, – говорить Наталія Джура.

Джерело

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *