Синдикалісти пікетували Reuters (фото)

Працівників київського офісу інформаційної агенції Reuters сьогодні вранці зустріли пікетом. Близько 15 активістів синдикалістської профспілки “Автономна спілка трудящих” проявляли солідарність з з працівниками Rentokil Initial – компанії-підрядника, яка займається прибиранням в офісах інформаційного агентства Reuters. Прибиральники вимагають підняття заробітної плати до мінімального рівня, рекомендованого міською владою: ₤8.30 за годину – тоді як наразі вони отримують лише ₤7.50. Цієї суми недостатньо для того, щоб прожити в одному з найдорожчих міст світу при стрімкому зростанні цін.

В лютому журналісти Thomson Reuters прийняли рішення про страйк, після чого агентство погодилось підняти їм зарплатню. Але коли прибиральники, що входять до профспілки IWW, також склали петицію з вимогою підвищення, керівництво фірми-підрядника почало залякувати персонал і змусило всіх підписати обіцянку ніколи не піднімати це питання публічно під страхом звільнення.

Назвавши своїх працівників «тупими», менеджери заявили, що той, хто незадоволений розміром зарплатні, може знайти собі іншу роботу; на цій роботі ніяких підвищень не буде.

Боротьбу прибиральників підтримала Національна спілка журналістів Великобританії.

Цікаво, що офіс Thomson Reuters розташований у Canary Wharf – елітному бізнес-центрі Лондона, де річна премія багатьох офісних працівників перевищує ту суму, яку б могли заробити прибиральники за все своє життя.

Пікетувальники тримали в руках плакати з висловленням солідарності з лондонськимии товаришами, які входять до легендарної синдикалістської профспілки “Індустріальні робітники світу”, а також зображення кішки – міжнародного символу синдикалістського руху.

Персонал Reuters, попереджений про пікет заздалегідь, сховався в офісі, проігнорувавши пікет.

Фоторепортаж:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *