Антифашистська акція 19 січня

19 січня о 12.00 в Києві на Михайлівській площі відбулася акція пам’яті вбитих за свої переконання антифашистів Анастасії Бабурової та Стаса Маркелова. У заході брали участь активісти широкого спектру антифашистьских переконань, у тому числі ліві та анархісти. Традиційно до акції долучилися активісти Автономної спілки трудящих. Основними меседжами акції були застереження щодо небезпек наближення нашого суспільства до ультраправих порядків Росії, де влада давить будь-які протести та влаштовує політичні репресії, неонацисти вільно влаштовують побиття, погроми та вбивства усіх, хто їм не подобається, а також слугують режиму як ланцюгові пси у військовій агресії проти України. Активісти й активістки відзначили небезпечне зростання ультраправих настроїв в Україні та тісні зв’язки українських і російських неонацистів. Також за традицією було зачитано відомий політичний памфлет Станіслава Маркелова “Патріотизм як діагноз”.

Примітно, що цього року акцію комітету 19 січня не забруднили своєю присутністю прорадянські (що сьогодні дорівнює “проросійські”) “ліві”, які встигли заздалегідь обізвати активістів та активісток “націонал-лібералами, націонал-“анархістами” и націонал-“антифашистами” – охранителями режиму”. На щастя, це кодло більше не дискредитуватиме ліві та антифашистські рухи України.

У той самий час, за кілька днів перед проведенням акції ультраправі з кіл, близьких до міліцейського полку “Азов”, погрожували скоїти напад на її учасників; на сторінці “Misantrophic Division” в мережі vk.com були заклики знімати напади на відео. Агресія ультраправих проти акцій 19 січня також є традиційною. Але цього року погрози не були здійснені.

One Comment on “Антифашистська акція 19 січня”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *