У Києві відбувся мітинг науковців проти деформи науки

catify14496674442729 листопада під стінами Кабміну відбувся мітинг проти запропонованих Мінфіном заходів з реформування науки, організований профспілкою НАНУ. Всього взяло участь близько 2000, осіб у тому числі активісти та активістки АСТ.

Профспілка НАНУ озвучила напередодні наступні тези:

Міністерство фінансів України за підтримки урядовців, демонструючи нерозуміння ані значення науки, ані її суті та нехтуючи законодавством пропонує провести реформи, які разом зі скороченим бюджетом на науку фактично знищать НАН України та національні галузеві академії наук.

На наше переконання, реформи, замість руйнувати таку активність, навпаки мали би її підтримати. В умовах же, коли сьогодні робота Інституту ледь забезпечена на 80%, подальше зменшення фінансування не лише унеможливить залучення талановитої наукової молоді, але й приведе до повної руйнації наукових досліджень.

Наголошуємо – мова йде не про долю окремих особистостей. Справа в іншому – без науки в України не буде майбутнього!

АСТ також запропонувала свої програмні вимоги:

Насправді ж в української науки одна головна проблема – недофінансування. Для розвинених країн світу нормальним вважається витрачати 2-3% ВВП на науку, в Україні ж – удесятеро менше.

Тож якщо уряд не здатен зараз розв’язати цю проблему, то нехай хоча б не ламає те, що є. Необхідні кошти можна було би взяти, наприклад, за рахунок скорочення державного апарату. Так, у державному бюджеті-2015 на обласні державні адміністрації гуртом виділяється більше, ніж на НАНУ. Тож ліквідація ОДА та передача їхніх функцій виконкомам облрад дозволила би зберегти фінансування науки принаймні на нинішньому рівні.

Очевидно, що працівники науки – найорганізованіші та наймобілізованіші представники робітничого класу в місті Києві.

Зупинимо розвал науки!
Відстоїмо її розвиток!

One Comment on “У Києві відбувся мітинг науковців проти деформи науки”

  1. Пздц, навіть російські терористи не бояться фоткатися і викладати свої фотки на інформаційних сайтах, з місця злочину. А ці люди бояться показати своє обличчя на абсолютно мирному мітингу науковців з приводу реформування наукової галузі. От же ж сцикуни)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *