Під стінами Верховної Ради відбувся анархістський протест

6
13 травня анархісти й анархістки Києва пікетували Верховну Раду. В акції взяло участь близько двох десятків людей – учасники та учасниці АСТ, “Чорної веселки”, “Прямої дії” та позаорганізаційні активісти. В цей день у комітетах ВР мало відбутись обговорення двох законопроектів, вкрай шкідливих для українських трудящих.

Перший з них – новий антиробітничий Трудовий Кодекс, внесений на розгляд екс-регіоналом Михайлом Папієвим, що свого часу був міністром праці та соціальної політики в уряді Віктора Януковича. Понад п’ять років ліві радикали успішно борються з численними інкарнаціями Трудового Кодексу і мають на меті не дати прийняти його й цього разу.

Учасники акції, серед яких були і представники та представниці АСТ, відзначили небезпечні моменти проекту – легалізацію свавілля работодавця (звільнення за спрощеною схемою, власні нормативні акти роботодавця, що підміняють колективний договір, звуження повноважень профспілок тощо), можливість встановлення відонагляду за працівниками, урізання прав робітниць (можливість звільнення матерів-одиначок тощо) та неоплачуваної понаднормової праці.

Законопроект також позбавляє мешканців зони АТО гарантій трудового законодавства. Роботодавці своїми рішеннями регулюватимуть питання щодо встановлення робочого часу, часу відпочинку, умов та порядку виплати заробітної плати працівникам.
На противагу репресивним нормам проекту Трудового кодексу учасники акції висунули власні вимоги: запровадити 6-годинний робочий день і 4-денний робочий тиждень, а також підняти мінімальну зарплатню до рівня реального прожиткового мінімуму (не менше 5 тис. грн. на сьогоднішній день). На акції скандували гасло: “Шість годин, чотири дні – ось вимоги трудові!”.

В останній момент проект кодексу було усунуто з порядку денного, але це означає лише те, що його можуть повернути в будь-який момент, тільки-но стихне увага громадськості. Організації, відповідальні за проведення пікету, пообіцяли стежити за долею законопроекту та виступити знов, якщо законотворці матимуть нахабство повернути його на розгляд.

Другий небезпечний законопроект, який розглядають цього дня – скасування презумпції невинуватості в справах про адміністративне правопорушення. Це означає, що людина сама має доводити свою невинуватість, натомість у всьому цивілізованому світі обов`язок доводити факт правопорушення покладається на правоохоронні органи. До того ж, автори законопроекту №2562 (він розроблявся в МВС і був поданий Кабміном) пропонують у вісім разів збільшити термін адміністративного затримання – з 3 до 24 годин.
Прийняття таких норм означатиме перемогу поліцейської держави російського штибу: міліція зможе законно розганяти будь-який вуличний протест, застосовуючи розширені повноваження, які їй надасть новий закон. Зокрема, новий Майдан буде значно складніше організувати. До того ж, цей закон стане важливим інструментом для особистого збагачення працівників “оновлених” внутрішніх органів: вони отримають можливість вимагати хабарі за дрібні правопорушення на вулиці, погрожучи в іншому випадку відправити людину за ґрати на добу.

Представники АСТ, виступаючи на акції, зауважили, що ці законопроекти вказують на прагнення українських правлячих класів запозичити напрацювання сталінської юриспруденції (скасування презумпції невинуватості, поліцейська держава) та перейняти сталінські методи регулювання трудових відносин (свавілля роботодавця і безправні працівники). З такими тенденціями ліві радикали мають намір рішучо боротися: ми виступаємо проти сталінізму по обидва боки фронту!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *