На арешт Корбана

ukrop_nАрешт Корбана та обшуки в діячів партії “Укроп” – це кульмінація тривалого конфликту між поміркованою буржуазною фракцією Майдану, уособленою Порошенком, та «патріотичною опозицією». Це не просто поділ влади та сфер впливу, а зіткнення двох підходів до припинення революції.

Підхід правої «патріотичної опозиції» передбачає встановлення авторитарного державного управління та права для обраних «патріотичних бізнесменів» використовувати державні монополії і бюджет у власних інтересах за рахунок відсунення від годівниці капіталістів, що були пов’язані із попереднім режимом.
Підхід Порошенка, як це виглядає зараз, зводиться до встановлення консенсусу в елітах і відновлення принципів “доянуковичського” порядку, що зводилися до системи домовленостей та стримування-противаг замість простого рейдерського відйому власності. І той, і інший підхід передбачають придушення частини політичних опонентів із відмінним баченням державно-бюрократичного ладу в Україні.

Таким чином, боротьбу за обмеження силових та господарських повноважень держави закінчено. Обидва проекти не передбачають суттєвих змін та консервують вітчизняну економічну відсталість, корупцію та привілеї великого капіталу.

Ми не думаємо, що Корбан вчинив би зі своїми опонентами по-іншому, якби переміг Порошенка. Нам чужі обидві сторони конфлікту, але ми мусимо визнати, що ці події безперечно призведуть до посилення авторитарних тенденцій.

One Comment on “На арешт Корбана”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *