АСТ: Штрафи замість дискусій, нари замість дитсадків

ba_abortion3211

 Заява АСТ

5 квітня трьома свободівцями було зареєстровано проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони штучного переривання вагітності (абортів) № 2646-1

В цьому законопроекті, зокрема, пропонується:

-юридично прирівняти ембріон до людини шляхом внесення змін в Цивільний Кодекс;

-звузити коло випадків, в яких дозволено штучно преривати вагітність, до трьох наступних: коли вагітність несе пряму загрозу життю жінки, якщо медичні показники плоду вказують на паталогію, несумісну з життям майбутньої дитини та доведених у суді фактів, що дитина була зачата внаслідок зґвалтування, а у всіх інших випадках: ввести карну відповідальність як для жінки, так і для лікаря, шляхом позбавлення волі строком від 3 до 7 років;

-ввести адміністративну відповідальність за публічне озвучення того факту, що ембріон не є людиною, а також за “популяризацію” абортів;

-внести зміни до Закону України „Про лікарські засоби” стосовно заборони продажу будь-яких абортивних засобів.

 

Саме в такий спосіб депутати пропонують подолати “демографічну кризу”, і все це на тлі жахливої соціо-економічної ситуації в країні, за відсутності ефективних реально дієвих механізмів протидії домашньому насильству, сексуальним домаганням та згвалтуванням, за відсутності елементарної масової секс-просвіти, дружнього до сім’ї робочого середовища, при кричущих обсягах дискримінації жінок при прийомі на роботу.

 

Пояснювальна записка законопроекту просякнута “турботою” про жінок, але насправді, соціальна група, яка матиме реальну користь з цього законопроекту- це капіталісти та чиновники. Адже “ненароджені діти могли б бути майбутніми молодими працівниками, достойною заміною фахівців пенсійного віку на робочих місцях, винахідниками, платниками податків тощо.” Законотворці аж ніяк не піклуються про жінок, вони піклуються про зростання відтворення людської біомаси, що призведе до зростання обсягів виробництва та росту прибутку.

Криміналізація абортів ніяким чином не покращить “демографічну ситуацію” в країні. Навпаки, в таких випадках зростає корупція при отриманні “дозволу на аборт”, частка нелегальних абортів, а також дітовбивство, підстрибує кількість смертей від аборту та материнська смертність.

 

Це красномовно іллюструє ситуація, яка склалась в СРСР після заборони абортів в 1936 році. Так, смертність від штучного аборту та його наслідків зросла відразу ж: якщо в 1935 році в містах Росії (по сільській місцевості така статистика не велася) був зафіксований 451 випадок смерті від цієї причини, то в 1936-му – вже 910 випадків. Смертність від абортів росла неухильно до 1940 року досягнувши у містах більше 2 тис. випадків. Всього в 1940 році материнська смертність серед міського населення склала майже 4 тис. випадків, або 329 на 100 тис. народжених. У 1935 році смерті від аборту становили 26% випадків материнської смерті, а в 1940 році – вже 51%. (1)

 

Таким чином, свободівці хочуть позбавити громадянок України не тільки права вільно володіти власним тілом, але й права захищати себе від грубого втручання держави, в публічному просторі піддаючи сумніву подібні закони. Така законодавча ініціатива- ніщо інше, ніж спроба перекласти відповідальність з правлячого класу на “простих смертних”.

 

Даний законопроект порушує репродуктивні права громадян України, оскільки обмежує доступ до інформації та безпечних заходів регулювання народжуваності, фактично вводить цензуру та ускладнює життя жінок.

 

Переривання вагітності – далеко не найприємніша процедура, і до неї вдаються лише у крайніх випадках – тоді, коли допомоги чекати немає від кого. Ми впевнені, що кількість абортів значно знизиться після того, як:

– буде введено якнайширші програми сексуальної просвіти в навчальних закладах, забезпечено доступ до засобів контрацепції;

– мережа якісних і доступних ясел і дитячих садків сягне належного рівня;

– мінімальна заробітна платня буде дорівнювати реальному прожитковому мінімуму (враховуючи витрати на купівлю житла та ін. – приблизно 500 доларів за нинішніми цінами);

– соціальні виплати на утримання дитини піднімуться в рази;

– на підприємствах країни з’являться дитячі кімнати;

– практика надання відпустки для догляду за дитиною стане поширеною і буде реалізовуватись без перешкод для батьків обох статей;

Але піти на таке буржуазна держава не в змозі – особливо коли в її розпорядженні є “опозиція”, яка завжди готова пояснити всі біди недостатнім рівнем репресій.

 

(1) http://www.demoscope.ru/weekly/2005/0221/reprod01.php

5 Comments on “АСТ: Штрафи замість дискусій, нари замість дитсадків”

  1. Я не понимаю – почему каждый человек вообще подчиняется каким-то непонятным “привилегированным” людям и их законам? С какой стати люди следуют абсурдному велению законодательной дудочки Нильса?

  2. Your CommentsКакие ещё секс-просвіти? Я не думаю, что большой процент тр*хающихся не догадываются, что в результате этого бывают дети… Дело не в “демографічній кризі”, дело в том, что все должны думать – женщины не исключение. ))

  3. Филя, тебе делали аборт? Ты рожал? Откуда тогда такое желание становится в позу всезнающего учителя?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *