Як скоро назвуть усіх нас пособниками терористів? Про небезпечний законопроект від УДАРу

war_is_terrorism_with_a_bigger_budget

Як скоро назвуть усіх нас пособниками терористів? Про небезпечний законопроект від УДАРу

Першого липня у Верховній Раді заплановано розгляд законопроекту № 4912 від 20.05.2014 “про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення боротьби з тероризмом“, зареєстрованого депутатами від фракції „УДАР”.

За цим проектом у Законі України “Про боротьбу з тероризмом” пропонується “… статтю 1 доповнити абзацом двадцять третім такого змісту:

пособник терористів — фізична особа, яка  порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь терористам або усуненням перешкод для терористичної діяльності, блокуванням руху військової техніки чи створенням інших перешкод для учасників антитерористичної операції, або іншим чином сприяла терористичній діяльності,  а так само  особа,  яка  заздалегідь  обіцяла переховати терориста (терористів), знаряддя або засоби вчинення терористичного акту, сліди терористичної діяльності або предмети, здобуті у ході терористичної діяльності”.

Очевидно, що таке вкрай широке та розпливчате формулювання як „пособник терористів” може застосовуватись і до геть безневинних осіб.

Крім того, проект розширює п.1 ст.15 Закону України “Про боротьбу з тероризмом” та викладає її таким чином:

У районі  проведення  антитерористичної   операції   посадові особи, залучені до операції, мають право застосовувати  відповідно до законодавства України до терористів та їх пособників зброю і спеціальні засоби”.

Більше того, якщо зараз норми цього закону згадують лише про „посадових осіб, залучених до операції” — тобто кадрових військових та правоохоронців, то запропонований законопроект вводить в закон таку категорію як „інші особи, які офіційно залучені до операції”. Таким чином можна однозначно стверджувати, що законопроект надасть право парамілітарним угрупованням застосовувати зброю до будь-якої людини, назвавши її „пособником терористів”.

В пояснювальній записці зазначено, що

Прийняття проекту Закону та реалізація його положень дозволить більш ефективно проводити боротьбу з тероризмом, та, відповідно, забезпечувати громадський порядок, державну безпеку та захист державного кордону України, а також забезпечувати права і свободи людини і громадянина в районі проведення антитерористичної операції”.

Проте на практиці прийняття даного законопроекту призведе до збільшення жертв серед мирного населення, під виглядом „пособників терористів”, в тому числі і від ультраправих парамілітарних угрупувань, наділених правом використання зброї..

Окрім цього, проект закону дозволяє призначати комендантів в рамках адміністративно-територіальних одиниць, які наділені правом одноосібно керувати всіма владними структурами місцевості, замість обраних органів влади та місцевого самоврядування (ч.3-5 ст.15). Отже мешканці Донбассу замість відкритої диктатури сепаратистських “республік” ризикують отримати диктатуру українських силовиків.

АСТ не підтримує жодну сторону у кривавому конфлікті на Сході України. Ми вважаємо шкідливими будь-які законодавчі ініціативи, що призведуть до ймовірного збільшення жертв серед мирного населення, або звуження його прав і свобод. Законопроект депутатів від фракції “УДАР” № 4912 від 20.05.2014 однозначно можна зарахувати до таких.

Трудящі з обох боків конфлікту втягнуті у чужу війну, але вони не мають жертвувати своїми життями за інтреси панівного класу. Особливо це стосується мирного населення, яке офіційна влада хоче зарахувати до “пособників терористів”. Тим паче, що згодом цей закон може бути використано не тільки проти “сепаратистів”, а й проти будь-кого, хто незгоден із діями правлячої верхівки.

Закликаємо трудящих рішуче виступати проти усіх спроб влади полегшувати й узаконювати репресії проти власного населення.

2 Comments on “Як скоро назвуть усіх нас пособниками терористів? Про небезпечний законопроект від УДАРу”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *