До уваги студентства: стягнення коштів за виготовлення дипломів є протиправним!

7b2a20046d453cc6e530e5a5d3a7bb8eЗа численними повідомленнями від студентів та студенток державних ВНЗ, ректорати забов’язують тих, хто закінчив навчання, оплачувати виготовлення дипломів за власний кошт.

Згідно з чинним Законом України «Про вищу освіту», ст. 7 п. 7, «Документи про вищу освіту державного зразка для осіб, які навчаються за державним замовленням, виготовляються вищими навчальними закладами та видаються за рахунок коштів державного бюджету, а для осіб, які навчаються за кошти фізичних або юридичних осіб, вартість документів про вищу освіту є включеною у вартість навчання».

Таким чином стягнення будь-яких коштів на виготовлення дипломів суперечить чинним правовідносинам. Відповідальні за стягнення коштів посилаються на лист Міністерства Освіти й Науки, в якому зазначено, що «Виготовлення інших документів про освіту, а також про вчені звання здійснюються за рахунок коштів осіб, які їх отримують». Таке положення суперечить чинному законодаству, яке, нагадаємо, юридично має вищу силу за будь-які нормативно-правові акти й рекомендації органів виконавчої влади.

Таким чином, як нормативно-правові акти МОН, так і будь-які внутрішні розпорядження державних ВНЗ, що зобов’язують студентів та студенток оплачувати виготовлення дипломів самостійно, є протиправними. Суми стягнень є відносно невеликими (за деякими повідомленнями – від 35 до 100 грн), проте є цілком справедливі питання:

Куди йдуть бюджетні кошти, виділені на виготиовлення дипломів?
Кому дістаються кошти, стягнені з тих, хто закінчив навчання?
Чому ми маємо додатково фінансувати установи, які отримують кошти з суспільного бюджету?

Ми закликаємо всіх випускників та випускниць зберегти власні гроші та не підтримувати протиправні постанови й розпорядження, мета яких – фінансова підтримка приватних підприємств, що виготовляють дипломи. Нас не повинно цікавити, з яких причин державні ВНЗ перекладають фінансову відповідальність за власні клопоти на плечі студентсва, оскільки вона цілком і повністю на совісті державних структур, які живуть і працюють за наш рахунок.

Вимагайте від власного ВНЗ дотримання чинного законодавства і виконання своїх обов’язків за рахунок коштів, передбачених бюджетом. Досить годувати паразитів, які користуються нашим становищем!

Галузева організація працівників освіти, науки, культури та медіа Автономної Спілки Трудящих “Думка”.

За підтримкою звертайтесь до avtonomia.net або inbox@avtonomia.net

One Comment on “До уваги студентства: стягнення коштів за виготовлення дипломів є протиправним!”

  1. В некоторых Харьковских ВУЗах цена диплома составляет 250 грн, даже для бюджетников. На все вопросы что куда зачем, мороз…
    А идти “против” ВУЗа, особенно одному, когда толпа “ЗА” ВУЗ, смерти подобно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *